شعار ما
باران، قطراتی برای نو شدن

شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ 10 جماد أول 1444 Saturday, 3 December , 2022 ساعت ×
مجلەی باران شافع
07 دی 1399 - 21:41
شناسه : 515
بازدید 456
6
باران : مجلەی باران می خواهد با ورود بە محافل علمی و نفوذ در کتابخانەی جوانان دانشجو ذهن فعال و شکاک و سوال برانگیز آنان را با خود همراه سازد تا در سیری استدلالی و تعقلی نقاط تاریکی کە بر روی این گنجینەی عظیم از سنت فیلسوفانە، عارفانە و فقیهانە ست، برداشتە شود و روشنی در کلبەی احزان نمایان گردد.
ارسال توسط : نویسنده : باران منبع : کانال تلگرامی باران
پ
پ

این مجلە تنها مجلەی دینی ـــ فرهنگی ـــ اجتماعی در غرب کشور می باشد کە با رویکردی تحقیقی و پژوهشی در مفاهیم دینی در صدد ابلاغ ، تبیین و روشنگری عقیدەی اهل سنت و جماعت می باشد.
این مجلە می خواهد با خوانشی نوین و نقادانە، اسلام را در شاخەهای بنیادین آن ـ یعنی عرفان ، فلسفە ، کلام و فقهـ ـ برسی و وارسی نماید . تا دوبارە و متناسب با اندیشەی انسان امروزی اسلام را بە عنوان یک دین الاهیِ جمیع الازمانی بە جامعەی انسانی عرضە کند . البتە نە در چهارچوبی قدیمی و نە در گفتمانی حزبی و ایدوئولوژیک ، بلکە در دایرەای وسیع بە وسعت اهل سنت و جماعت.

این یعنی ؛ ما نمایندەی هیچ حزبی از احزاب اسلامی نیستیم و نخواهیم بود. ما پیرو عالمانی هستیم کە اکثریت و اصطلاحا اجماعی را تشکیل دادەاند تا با در کنار هم قرار دادن یافتەهای فکری و اندیشەای خود ، فکری و اندیشەای صحیح و درست از اسلام و قرآن و سنت ارائە دهند. این خود نشان از عالمانە بودن ، تخصصی بودن و مستند بودن این خوانش از دین است. خوانشی کە بایزد بسطامی ، شافعی ، حنفی ، غزالی ، مولانا ، سهروردی ، ابن رشد و… را در عالم انسانی ماندگار ساخت کە هرکدام بە نوبەی خود بە زیبا ساختن این جهان و زیستن انسانهای این جهانی همت گماشتەاند و موفق نیز شدەاند.

مجلەی باران می خواهد با ورود بە محافل علمی و نفوذ در کتابخانەی جوانان دانشجو ذهن فعال و شکاک و سوال برانگیز آنان را با خود همراه سازد تا در سیری استدلالی و تعقلی نقاط تاریکی کە بر روی این گنجینەی عظیم از سنت فیلسوفانە، عارفانە و فقیهانە ست، برداشتە شود و روشنی در کلبەی احزان نمایان گردد.

بە همین دلیل از تمامی علاقمندان می خواهد کە مقالات علمی و یافتەهای فکری خود را در این نشریە چاپ و منتشر سازند.

ثبت دیدگاه

2 دیدگاه برای “مجلەی باران شافع”
  1. سلاو و ماندوو نبوون بو ایوه .

    پاسخ
  2. سلام . ممنون از زحمات مهندس زارعی و صهیب علی

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.